İçeriğe geç

Beytüşşebap Posta Kodu

Beytüşşebap Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beytüşşebap Posta Kodu Sorgulama

Beytüşşebap’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beytüşşebap ilçesi Hakkında

Beytüşşebap ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz otuz beşinci en büyük ilçesidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak’ın ilçesi olan Beytüşşebap, Şırnak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Beytüşşebap İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.647 km2’dir. Rakımı ise 1.546 m olarak hesaplanmıştır. Beytüşşebap ilçesinin Kuzeyinde Van, doğusunda Hakkari, batısında Siirt ve Şırnak Merkez, Güneyinde ise Uludere ilçeleri bulunmaktadır. Beytüşşebap ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beytüşşebap İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beytüşşebap ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.317 nüfusa sahiptir.

Beytüşşebap Posta Kodu
Beytüşşebap Posta Kodu