İçeriğe geç

Beyşehir Yol Tarifi

Konya Beyşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Beyşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beyşehir’e nasıl gidilir? Beyşehir yol tarifi? Beyşehir yol haritası? Beyşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beyşehir İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Beyşehir, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Beyşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.054 km2’dir. Beyşehir ilçesinin rakımı ise 1.152 m olarak hesaplanmıştır. Beyşehir ilçesinin Kuzeyinde Ilgın, Hüyük ev Derbent, doğusunda Meram, batısında Isparta, Güneyinde ise Seydişehir ve Derebucak ilçeleri bulunmaktadır. Beyşehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beyşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beyşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 74.469 nüfusa sahiptir.

Beyşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beyşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beyşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beyşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beyşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Beyşehir’e Nasıl Gidilir? Beyşehir Yol Tarifi

Beyşehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beyşehir’e gelebilirsiniz. Beyşehir karayolu ile Konya şehir merkezine 90.5 km, İstanbul’a yaklaşık 618 km, Ankara’ya yaklaşık 331 km, İzmir’den ise yaklaşık 538 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beyşehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beyşehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.