İçeriğe geç

Beypazarı Yol Tarifi

Ankara Beypazarı yol tarifi; yazımızda öncelikle Beypazarı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beypazarı’na nasıl gidilir? Beypazarı yol tarifi? Beypazarı yol haritası? Beypazarı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beypazarı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Beypazarı, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Beypazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.697 km2’dir. Beypazarı ilçesinin rakımı ise 676 m olarak hesaplanmıştır. Beypazarı ilinin Kuzeyinde Bolu, doğusunda ise Güdül, batısında Nallıhan ilçeleri bulunmaktadır. Beypazarı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beypazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beypazarı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 48.371 nüfusa sahiptir.

Beypazarı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beypazarı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beypazarı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beypazarı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beypazarı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Beypazarı’na Nasıl Gidilir? Beypazarı Yol Tarifi

Beypazarı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beypazarı’na gelebilirsiniz. Beypazarı karayolu ile Ankara şehir merkezine 99,0 km, İstanbul’a yaklaşık 341 km, Bursa’ya yaklaşık 321 km, İzmir’den ise yaklaşık 662 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beypazarı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beypazarı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.