İçeriğe geç

Beyoğlu Yol Tarifi

İstanbul Beyoğlu yol tarifi; yazımızda öncelikle Beyoğlu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beyoğlu’na nasıl gidilir? Beyoğlu yol tarifi? Beyoğlu yol haritası? Beyoğlu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beyoğlu İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Beyoğlu, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Beyoğlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 9 km2’dir. Beyoğlu ilçesinin rakımı ise 82 m olarak hesaplanmıştır. Beyoğlu ilçesinin Kuzeyinde Şişli ve Beşiktaş, batısında Kağıthane ilçeleri bulunmaktadır. Beyoğlu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beyoğlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beyoğlu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 233.323 nüfusa sahiptir.

Beyoğlu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beyoğlu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beyoğlu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beyoğlu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beyoğlu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Beyoğlu’na Nasıl Gidilir? Beyoğlu Yol Tarifi

Beyoğlu’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beyoğlu’na gelebilirsiniz. Beyoğlu karayolu ile İstanbul şehir merkezine 6.2 km, Bursa’ya yaklaşık 164 km, Ankara’ya yaklaşık 460 km, İzmir’den ise yaklaşık 478 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beyoğlu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beyoğlu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.