İçeriğe geç

Beylikova Posta Kodu

Beylikova Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beylikova Posta Kodu Sorgulama

Beylikova’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beylikova ilçesi Hakkında

Beylikova ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz elli beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Beylikova, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Beylikova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 715 km2’dir. Rakımı ise 771m olarak hesaplanmıştır. Beylikova ilinin Kuzeyinde ve doğusunda Mihalıççık, batısında Alpu, Güneyinde ise Mahmudiye ve Sivrihisar ilçeleri bulunmaktadır. Beylikova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beylikova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beylikova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.222 nüfusa sahiptir.

Beylikova Posta Kodu
Beylikova Posta Kodu