İçeriğe geç

Beylikdüzü Posta Kodu

Beylikdüzü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beylikdüzü Posta Kodu Sorgulama

Beylikdüzü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beylikdüzü ilçesi Hakkında

Beylikdüzü ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz yirmi dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Beylikdüzü, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Beylikdüzü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 39 km2’dir. Rakımı ise 125 m olarak hesaplanmıştır. Beylikdüzü ilçesinin Kuzeyinde Esenyurt ve Büyükçekmece, doğusunda Avcılar ilçeleri bulunmaktadır. Beylikdüzü ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beylikdüzü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beylikdüzü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 365.572 nüfusa sahiptir.

Beylikdüzü Posta Kodu
Beylikdüzü Posta Kodu