İçeriğe geç

Beydağ Yol Tarifi

İzmir Beydağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Beydağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beydağ’a nasıl gidilir? Beydağ yol tarifi? Beydağ yol haritası? Beydağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beydağ İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Beydağ, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Beydağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 172 km2’dir. Beydağ ilçesinin rakımı ise 215 m olarak hesaplanmıştır. Beydağ ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Kiraz, batısında Ödemiş, Güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Beydağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beydağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beydağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.340 nüfusa sahiptir.

Beydağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beydağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beydağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beydağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beydağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Beydağ’a Nasıl Gidilir? Beydağ Yol Tarifi

Beydağ’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beydağ’a gelebilirsiniz. Beydağ karayolu ile İzmir şehir merkezine 144 km, İstanbul’a yaklaşık 532 km, Ankara’ya yaklaşık 555 km, Bursa’dan ise yaklaşık 398 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beydağ ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beydağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.