İçeriğe geç

Beydağ Posta Kodu

Beydağ Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beydağ Posta Kodu Sorgulama

Beydağ’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beydağ ilçesi Hakkında

Beydağ ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz seksen dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Beydağ, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Beydağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 172 km2’dir. Rakımı ise 215 m olarak hesaplanmıştır. Beydağ ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Kiraz, batısında Ödemiş, Güneyinde ise Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Beydağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beydağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beydağ ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.329 nüfusa sahiptir.

Beydağ Posta Kodu
Beydağ Posta Kodu