İçeriğe geç

Beyağaç Posta Kodu

Beyağaç Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beyağaç Posta Kodu Sorgulama

Beyağaç’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beyağaç ilçesi Hakkında

Beyağaç ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz dokuzuncu büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Beyağaç, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Beyağaç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 333 km2’dir. Rakımı ise 699 m olarak hesaplanmıştır. Beyağaç ilinin Kuzeyinde Tavas, doğusunda ise Acıpayam, batısında Kale, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Beyağaç ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beyağaç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beyağaç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.320 nüfusa sahiptir.

Beyağaç Posta Kodu
Beyağaç Posta Kodu