İçeriğe geç

Besni Yol Tarifi

Adıyaman Besni yol tarifi; yazımızda öncelikle Besni şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Besni’ye nasıl gidilir? Besni yol tarifi? Besni yol haritası? Besni İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Besni İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Besni, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Besni İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.235 km2’dir. Besni ilçesinin rakımı ise 902 m olarak hesaplanmıştır. Besni ilinin Kuzeyinde Tut, doğusunda ise Adıyaman merkez, batısında Gölbaşı, Güneyinde ise Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Besni ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Besni İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Besni ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 76.674 nüfusa sahiptir.

Besni İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Besni Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Besni’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Besni Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Besni’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Besni’ye Nasıl Gidilir? Besni Yol Tarifi

Besni’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Besni’ye gelebilirsiniz. Besni karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 64,7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.230 km, Ankara’ya yaklaşık 795km, İzmir’den ise yaklaşık 1.202 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Besni ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Besni ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.