İçeriğe geç

Beşiri Yol Tarifi

Beşiri Batman yol tarifi; yazımızda öncelikle Beşiri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beşiri’ye nasıl gidilir? Beşiri yol tarifi? Beşiri yol haritası? Beşiri İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beşiri İlçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Beşiri, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Beşiri İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 809 km2’dir. Beşiri ilçesinin rakımı ise 680 m olarak hesaplanmıştır. Beşiri İlçesinin, Kuzeyinde, Kozluk, Doğusunda, Siirt Batısında, Diyarbakır Güneyinde, Hasankeyf ilçeleri bulunmaktadır. Beşiri ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beşiri İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beşiri ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 30,445nüfusa sahiptir.

Beşiri İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beşiri Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beşiri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beşiri Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beşiri’ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Beşiri’ye Nasıl Gidilir? Beşiri Yol Tarifi

Beşiri’ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beşiri’ye gelebilirsiniz. Beşiri karayolu ile Batman şehir merkezine yaklaşık 18 km, İstanbul’a yaklaşık 1558 km, Ankara’ya yaklaşık 1002 km, İzmir’den ise yaklaşık 1529 km uzaklıktadır. Batman’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.