İçeriğe geç

Beşiri Posta Kodu

Beşiri Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beşiri Posta Kodu Sorgulama

Beşiri’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beşiri ilçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Beşiri, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Beşiri ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Beşiri İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 809 km2’dir. Rakımı ise 680 m olarak hesaplanmıştır. Beşiri İlçesinin, Kuzeyinde, Kozluk, Doğusunda, Siirt Batısında, Diyarbakır Güneyinde, Hasankeyf ilçeleri bulunmaktadır. Beşiri ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Beşiri İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beşiri ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 29.962 nüfusa sahiptir.

Beşiri Posta Kodu
Beşiri Posta Kodu