İçeriğe geç

Beşiktaş Yol Tarifi

İstanbul Beşiktaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Beşiktaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beşiktaş’a nasıl gidilir? Beşiktaş yol tarifi? Beşiktaş yol haritası? Beşiktaş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beşiktaş İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Beşiktaş, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Beşiktaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 18 km2’dir. Beşiktaş ilçesinin rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Beşiktaş ilçesinin Kuzeyinde Sarıyer, batısında Şişli ve Kağıthane, Güneyinde Beyoğlu ilçeleri bulunmaktadır. Beşiktaş ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beşiktaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beşiktaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 182.649 nüfusa sahiptir.

Beşiktaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beşiktaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beşiktaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beşiktaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beşiktaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Beşiktaş’a Nasıl Gidilir? Beşiktaş Yol Tarifi

Beşiktaş’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beşiktaş’a gelebilirsiniz. Beşiktaş karayolu ile İstanbul şehir merkezine 11.2 km, Bursa’ya yaklaşık 159 km, Ankara’ya yaklaşık 450 km, İzmir’den ise yaklaşık 479 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beşiktaş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beşiktaş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.