İçeriğe geç

Beşiktaş Posta Kodu

Beşiktaş Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beşiktaş Posta Kodu Sorgulama

Beşiktaş’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beşiktaş ilçesi Hakkında

Beşiktaş ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz kırk sekizinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Beşiktaş, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Beşiktaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 18 km2’dir. Rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Beşiktaş ilçesinin Kuzeyinde Sarıyer, batısında Şişli ve Kağıthane, Güneyinde Beyoğlu ilçeleri bulunmaktadır. Beşiktaş ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beşiktaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beşiktaş ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 176.513 nüfusa sahiptir.

Beşiktaş Posta Kodu
Beşiktaş Posta Kodu