İçeriğe geç

Beşikdüzü Yol Tarifi

Trabzon Beşikdüzü yol tarifi; yazımızda öncelikle Beşikdüzü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Beşikdüzü’ne nasıl gidilir? Beşikdüzü yol tarifi? Beşikdüzü yol haritası? Beşikdüzü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Beşikdüzü İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Beşikdüzü, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Beşikdüzü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 84 km2’dir. Beşikdüzü ilçesinin rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Beşikdüzü ilçesinin doğusunda Vakfıkepir, batısında Şalpazarı, Güneyinde ise Tonya ilçeleri bulunmaktadır. Beşikdüzü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beşikdüzü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beşikdüzü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 23.328 nüfusa sahiptir.

Beşikdüzü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Beşikdüzü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Beşikdüzü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Beşikdüzü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Beşikdüzü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Beşikdüzü’ne Nasıl Gidilir? Beşikdüzü Yol Tarifi

Beşikdüzü’ne kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Beşikdüzü’ne gelebilirsiniz. Beşikdüzü karayolu ile Trabzon şehir merkezine 95.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.014 km, Ankara’ya yaklaşık 681 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.367 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Beşikdüzü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.