İçeriğe geç

Beşikdüzü Posta Kodu

Beşikdüzü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Beşikdüzü Posta Kodu Sorgulama

Beşikdüzü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Beşikdüzü ilçesi Hakkında

Beşikdüzü ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz on birinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Beşikdüzü, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Beşikdüzü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 84 km2’dir. Rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Beşikdüzü ilçesinin doğusunda Vakfıkebir, batısında Şalpazarı, Güneyinde ise Tonya ilçeleri bulunmaktadır. Beşikdüzü ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Beşikdüzü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Beşikdüzü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 23.713 nüfusa sahiptir.

Beşikdüzü Posta Kodu
Beşikdüzü Posta Kodu