İçeriğe geç

Bergama Yol Tarifi

İzmir Bergama yol tarifi; yazımızda öncelikle Bergama şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bergama’ya nasıl gidilir? Bergama yol tarifi? Bergama yol haritası? Bergama İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bergama İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Bergama, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Bergama İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.544 km2’dir. Bergama ilçesinin rakımı ise 61 m olarak hesaplanmıştır. Bergama ilçesinin Kuzeyinde Balıkesir, doğusunda Kınık, batısında Dikili, Güneyinde ise Aliağa ilçeleri bulunmaktadır. Bergama ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bergama İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bergama ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 103.867 nüfusa sahiptir.

Bergama İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bergama Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bergama’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bergama Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bergama’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bergama’ya Nasıl Gidilir? Bergama Yol Tarifi

Bergama’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bergama’ya gelebilirsiniz. Bergama karayolu ile İzmir şehir merkezine 110 km, İstanbul’a yaklaşık 386 km, Ankara’ya yaklaşık 639 km, Bursa’dan ise yaklaşık 251 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bergama ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bergama ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.