İçeriğe geç

Belen Yol Tarifi

Hatay Belen yol tarifi; yazımızda öncelikle Belen şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Belen’e nasıl gidilir? Belen yol tarifi? Belen yol haritası? Belen İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Belen İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Belen, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Belen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 184 km2’dir. Belen ilçesinin rakımı ise 496 m olarak hesaplanmıştır. Belen ilinin Kuzeyinde İskenderun, doğusunda ise Kırıkhan, batısında Arsuz, Güneyinde ise Antakya ilçeleri bulunmaktadır. Belen ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Belen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Belen ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.313 nüfusa sahiptir.

Belen İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Belen Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Belen’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Belen Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Belen’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Belen’e Nasıl Gidilir? Belen Yol Tarifi

Belen’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Belen’e gelebilirsiniz. Belen karayolu ile Hatay şehir merkezine 32.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.064 km, Ankara’ya yaklaşık 629 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.051 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Belen ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Belen ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.