İçeriğe geç

Bekilli Posta Kodu

Bekilli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bekilli Posta Kodu Sorgulama

Bekilli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bekilli ilçesi Hakkında

Bekilli mahalleleri, Bekilli ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz otuz ikinci büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Denizli’nin ilçesi olan Bekilli, Denizli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Bekilli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.772 km2’dir. Rakımı ise 937 m olarak hesaplanmıştır. Bekilli ilinin Kuzeyinde Serinhisar, doğusunda ise Burdur, batısında Tavas, Güneyinde ise Çameli ilçeleri bulunmaktadır. Bekilli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bekilli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bekilli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 6.660 nüfusa sahiptir.

Bekilli Posta Kodu
Bekilli Posta Kodu