İçeriğe geç

Bayrampaşa Yol Tarifi

İstanbul Bayrampaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayrampaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayrampaşa’ya nasıl gidilir? Bayrampaşa yol tarifi? Bayrampaşa yol haritası? Bayrampaşa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayrampaşa İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bayrampaşa, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bayrampaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 9 km2’dir. Bayrampaşa ilçesinin rakımı ise 102 m olarak hesaplanmıştır. Bayrampaşa ilçesinin Kuzeyinde Gaziosmanpaşa, doğusunda Eyüp, batısında Esenler, Güneyinde ise Zeytinburnu ilçeleri bulunmaktadır. Bayrampaşa ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayrampaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayrampaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 274.735 nüfusa sahiptir.

Bayrampaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bayrampaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayrampaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayrampaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayrampaşa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bayrampaşa’ya Nasıl Gidilir? Bayrampaşa Yol Tarifi

Bayrampaşa’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayrampaşa’ya gelebilirsiniz. Bayrampaşa karayolu ile İstanbul şehir merkezine 9.7 km, Bursa’ya yaklaşık 170 km, Ankara’ya yaklaşık 465 km, İzmir’den ise yaklaşık 494 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayrampaşa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayrampaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.