İçeriğe geç

Bayrampaşa Posta Kodu

Bayrampaşa Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bayrampaşa Posta Kodu Sorgulama

Bayrampaşa’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bayrampaşa ilçesi Hakkında

Bayrampaşa ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz elli yedinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Bayrampaşa, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Bayrampaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 9 km2’dir. Rakımı ise 102 m olarak hesaplanmıştır. Bayrampaşa ilçesinin Kuzeyinde Gaziosmanpaşa, doğusunda Eyüp, batısında Esenler, Güneyinde ise Zeytinburnu ilçeleri bulunmaktadır. Bayrampaşa ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayrampaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayrampaşa ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 269.950 nüfusa sahiptir.

Bayrampaşa Posta Kodu
Bayrampaşa Posta Kodu