İçeriğe geç

Bayramören Yol Tarifi

Çankırı Bayramören yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayramören şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayramören’e nasıl gidilir? Bayramören yol tarifi? Bayramören yol haritası? Bayramören İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayramören İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Bayramören, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Bayramören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 310 km2’dir. Bayramören ilçesinin rakımı ise 868 m olarak hesaplanmıştır. Bayramören ilinin Kuzeyinde Kastamonu, doğusunda ise Kurşunlu, batısında Karabük, Güneyinde ise Atkaracalar ilçeleri bulunmaktadır. Bayramören ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayramören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayramören ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 2.924 nüfusa sahiptir.

Bayramören İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bayramören Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayramören’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayramören Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayramören’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bayramören’e Nasıl Gidilir? Bayramören Yol Tarifi

Bayramören’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayramören’e gelebilirsiniz. Bayramören karayolu ile Çankırı şehir merkezine 90,4 km, İstanbul’a yaklaşık 453 km, Ankara’ya yaklaşık 188 km, İzmir’den ise yaklaşık 805 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Çankırı’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Çankırı demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayramören ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.