İçeriğe geç

Bayramören Posta Kodu

Bayramören Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bayramören Posta Kodu Sorgulama

Bayramören’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bayramören ilçesi Hakkında

Bayramören ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi altıncıv en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı’nın ilçesi olan Bayramören, Çankırı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Bayramören İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 310 km2’dir. Rakımı ise 868 m olarak hesaplanmıştır. Bayramören ilinin Kuzeyinde Kastamonu, doğusunda ise Kurşunlu, batısında Karabük, Güneyinde ise Bayramören ilçeleri bulunmaktadır. Bayramören ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayramören İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayramören ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 2.611 nüfusa sahiptir.

Bayramören Posta Kodu
Bayramören Posta Kodu