İçeriğe geç

Bayraklı Yol Tarifi

İzmir Bayraklı yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayraklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayraklı’ya nasıl gidilir? Bayraklı yol tarifi? Bayraklı yol haritası? Bayraklı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayraklı İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Bayraklı, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Bayraklı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 30 km2’dir. Bayraklı ilçesinin rakımı ise 4 m olarak hesaplanmıştır. Bayraklı ilçesinin Kuzeyinde Karşıyaka, doğusunda Bornova, Güneyinde ise Konak ilçeleri bulunmaktadır. Bayraklı ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayraklı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayraklı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 312.264 nüfusa sahiptir.

Bayraklı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bayraklı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayraklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayraklı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayraklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bayraklı’ya Nasıl Gidilir? Bayraklı Yol Tarifi

Bayraklı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayraklı’ya gelebilirsiniz. Bayraklı karayolu ile İzmir şehir merkezine 11.7 km, İstanbul’a yaklaşık 483 km, Ankara’ya yaklaşık 593 km, Bursa’dan ise yaklaşık 348 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayraklı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayraklı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.