İçeriğe geç

Baykan Yol Tarifi

Siirt Baykan yol tarifi; yazımızda öncelikle Baykan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Baykan’a nasıl gidilir? Baykan yol tarifi? Baykan yol haritası? Baykan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Baykan İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Baykan, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Baykan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 488 km2’dir. Baykan ilçesinin rakımı ise 720 m olarak hesaplanmıştır. Baykan ilçesinin Kuzeyinde Bitlis, doğusunda Şirvan, batısında Batman, Güneyinde ise Kurtalan ve Siirt Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Baykan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Baykan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Baykan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.275 nüfusa sahiptir.

Baykan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Baykan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Baykan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Baykan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Baykan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Baykan’a Nasıl Gidilir? Baykan Yol Tarifi

Baykan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Baykan’a gelebilirsiniz. Baykan karayolu ile Siirt şehir merkezine 45.9 km, İstanbul’a yaklaşık 1.596 km, Ankara’ya yaklaşık 1.160 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.568 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Siirt Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Baykan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Siirt demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Baykan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.