Baykan Posta Kodu

Baykan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Baykan Posta Kodu Sorgulama

Baykan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Baykan ilçesi Hakkında

Baykan ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yetmiş beşinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Baykan’nin ilçesi olan Baykan, Baykan’nin yerleşim yerlerinden biridir. Baykan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 208 km2’dir. Rakımı ise 594 m olarak hesaplanmıştır. Baykan ilçesinin Kuzeyinde Kahramanmaraş, doğusunda Kahramanmaraş ve Gaziantep, batısında Düziçi, Güneyinde ise Hasanbeyli ve Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Baykan ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Baykan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Baykan ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 25.273 nüfusa sahiptir.

Baykan Posta Kodu
Baykan Posta Kodu