İçeriğe geç

Bayındır Yol Tarifi

İzmir Bayındır yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayındır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayındır’a nasıl gidilir? Bayındır yol tarifi? Bayındır yol haritası? Bayındır İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayındır İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Bayındır, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Bayındır İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 548 km2’dir. Bayındır ilçesinin rakımı ise 87 m olarak hesaplanmıştır. Bayındır ilçesinin Kuzeyinde Kemalpaşa, doğusunda Ödemiş, batısında Torbalı, Güneyinde ise Tire ilçeleri bulunmaktadır. Bayındır ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayındır İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayındır ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 40.414 nüfusa sahiptir.

Bayındır İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bayındır Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayındır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayındır Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayındır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bayındır’a Nasıl Gidilir? Bayındır Yol Tarifi

Bayındır’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayındır’a gelebilirsiniz. Bayındır karayolu ile İzmir şehir merkezine 78.2 km, İstanbul’a yaklaşık 512 km, Ankara’ya yaklaşık 578 km, Bursa’dan ise yaklaşık 378 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayındır ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayındır ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.