İçeriğe geç

Bayburt Yozgat Arası Kaç KM

Bayburt Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Yozgat arası kaç km? Bayburt Yozgat arası kaç saat? Bayburt Yozgat yol tarifi? Bayburt Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Yozgat Arası Kaç KM

Bayburt Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 km’dir. Bayburt Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 465 km’dir.

Bayburt Yozgat Arası Kaç Saat

Bayburt Yozgat arası kaç saat; Bayburt Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bayburt Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 465 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bayburt Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 574 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.