İçeriğe geç

Bayburt Yalova Arası Kaç KM

Bayburt Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Yalova arası kaç km? Bayburt Yalova arası kaç saat? Bayburt Yalova yol tarifi? Bayburt Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Yalova Arası Kaç KM

Bayburt Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1099 km’dir. Bayburt Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 928 km’dir.

Bayburt Yalova Arası Kaç Saat

Bayburt Yalova arası kaç saat; Bayburt Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1099 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 928 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Bayburt Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1099 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 88 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.