İçeriğe geç

Bayburt Tunceli Arası Kaç KM

Bayburt Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Tunceli arası kaç km? Bayburt Tunceli arası kaç saat? Bayburt Tunceli yol tarifi? Bayburt Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Tunceli Arası Kaç KM

Bayburt Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 263 km’dir. Bayburt Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 113 km’dir.

Bayburt Tunceli Arası Kaç Saat

Bayburt Tunceli arası kaç saat; Bayburt Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 263 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bayburt Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bayburt Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 113 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

40 dakika

Bayburt Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 263 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.