İçeriğe geç

Bayburt Tokat Arası Kaç KM

Bayburt Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Tokat arası kaç km? Bayburt Tokat arası kaç saat? Bayburt Tokat yol tarifi? Bayburt Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Tokat Arası Kaç KM

Bayburt Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 384 km’dir. Bayburt Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 307 km’dir.

Bayburt Tokat Arası Kaç Saat

Bayburt Tokat arası kaç saat; Bayburt Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 384 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Bayburt Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 307 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

55 dakika

Bayburt Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 384 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.