Bayburt Sivas Arası Kaç KM

Bayburt Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Sivas arası kaç km? Bayburt Sivas arası kaç saat? Bayburt Sivas yol tarifi? Bayburt Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Sivas Arası Kaç KM

Bayburt Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 351 km’dir. Bayburt Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 280 km’dir.

Bayburt Sivas Arası Kaç Saat

Bayburt Sivas arası kaç saat; Bayburt Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 351 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bayburt Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bayburt Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 280 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

52 dakika

Bayburt Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 351 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.