İçeriğe geç

Bayburt Şırnak Arası Kaç KM

Bayburt Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Şırnak arası kaç km? Bayburt Şırnak arası kaç saat? Bayburt Şırnak yol tarifi? Bayburt Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Şırnak Arası Kaç KM

Bayburt Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 590 km’dir. Bayburt Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 372 km’dir.

Bayburt Şırnak Arası Kaç Saat

Bayburt Şırnak arası kaç saat; Bayburt Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 590 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bayburt Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 372 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Bayburt Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 590 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.