İçeriğe geç

Bayburt Sinop Arası Kaç KM

Bayburt Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Sinop arası kaç km? Bayburt Sinop arası kaç saat? Bayburt Sinop yol tarifi? Bayburt Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Sinop Arası Kaç KM

Bayburt Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 km’dir. Bayburt Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 469 km’dir.

Bayburt Sinop Arası Kaç Saat

Bayburt Sinop arası kaç saat; Bayburt Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bayburt Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 469 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bayburt Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 591 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.