İçeriğe geç

Bayburt Siirt Arası Kaç KM

Bayburt Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Siirt arası kaç km? Bayburt Siirt arası kaç saat? Bayburt Siirt yol tarifi? Bayburt Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Siirt Arası Kaç KM

Bayburt Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 km’dir. Bayburt Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 299 km’dir.

Bayburt Siirt Arası Kaç Saat

Bayburt Siirt arası kaç saat; Bayburt Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bayburt Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 299 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Bayburt Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Siirt arası yol tarifi için tıklayınız

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.