İçeriğe geç

Bayburt Rize Arası Kaç KM

Bayburt Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Rize arası kaç km? Bayburt Rize arası kaç saat? Bayburt Rize yol tarifi? Bayburt Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Rize Arası Kaç KM

Bayburt Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 km’dir. Bayburt Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 89 km’dir.

Bayburt Rize Arası Kaç Saat

Bayburt Rize arası kaç saat; Bayburt Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 89 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

37 dakika

Bayburt Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 155 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.