İçeriğe geç

Bayburt Nevşehir Arası Kaç KM

Bayburt Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Nevşehir arası kaç km? Bayburt Nevşehir arası kaç saat? Bayburt Nevşehir yol tarifi? Bayburt Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Nevşehir Arası Kaç KM

Bayburt Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 km’dir. Bayburt Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 508 km’dir.

Bayburt Nevşehir Arası Kaç Saat

Bayburt Nevşehir arası kaç saat; Bayburt Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bayburt Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 508 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bayburt Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.