İçeriğe geç

Bayburt Merkez Yol Tarifi

Bayburt Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayburt Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Merkez’e nasıl gidilir? Bayburt Merkez yol tarifi? Bayburt Merkez yol haritası? Bayburt Merkez İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt Merkez İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt’un ilçesi olan Bayburt Merkez, Bayburt’un yerleşim yerlerinden biridir. Bayburt Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2705 km2’dir. Bayburt Merkez ilçesinin rakımı ise 1550 m olarak hesaplanmıştır. Bayburt Merkez İlçesinin, Kuzeyinde, Aydıntepe, Doğusunda, Erzurum Batısında, Demirözü Güneyinde, Erzincan ilçeleri bulunmaktadır. Bayburt Merkez ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayburt Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayburt Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 66,633 nüfusa sahiptir.

Bayburt Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bayburt Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayburt Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayburt Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt Merkez’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Bayburt Merkez’e Nasıl Gidilir? Bayburt Merkez Yol Tarifi

Bayburt Merkez’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayburt Merkez’e gelebilirsiniz. Bayburt Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1125 km, Ankara’ya yaklaşık 752 km, İzmir’den ise yaklaşık 1478 km uzaklıktadır. Bayburt’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.