İçeriğe geç

Bayburt Kars Arası Kaç KM

Bayburt Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Kars arası kaç km? Bayburt Kars arası kaç saat? Bayburt Kars yol tarifi? Bayburt Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Kars Arası Kaç KM

Bayburt Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 km’dir. Bayburt Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 247 km’dir.

Bayburt Kars Arası Kaç Saat

Bayburt Kars arası kaç saat; Bayburt Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 247 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Bayburt Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 327 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.