İçeriğe geç

Bayburt Hakkâri Arası Kaç KM

Bayburt Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Hakkâri arası kaç km? Bayburt Hakkâri arası kaç saat? Bayburt Hakkâri yol tarifi? Bayburt Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Hakkâri Arası Kaç KM

Bayburt Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 km’dir. Bayburt Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 427 km’dir.

Bayburt Hakkâri Arası Kaç Saat

Bayburt Hakkâri arası kaç saat; Bayburt Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bayburt Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 427 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bayburt Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 705 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.