İçeriğe geç

Bayburt Elazığ Arası Kaç KM

Bayburt Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Elazığ arası kaç km? Bayburt Elazığ arası kaç saat? Bayburt Elazığ yol tarifi? Bayburt Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Elazığ Arası Kaç KM

Bayburt Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 km’dir. Bayburt Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 197 km’dir.

Bayburt Elazığ Arası Kaç Saat

Bayburt Elazığ arası kaç saat; Bayburt Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 197 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Bayburt Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 370 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.