İçeriğe geç

Bayburt Çankırı Arası Kaç KM

Bayburt Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Çankırı arası kaç km? Bayburt Çankırı arası kaç saat? Bayburt Çankırı yol tarifi? Bayburt Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Çankırı Arası Kaç KM

Bayburt Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 693 km’dir. Bayburt Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 557 km’dir.

Bayburt Çankırı Arası Kaç Saat

Bayburt Çankırı arası kaç saat; Bayburt Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 693 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bayburt Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 557 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Bayburt Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 693 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.