İçeriğe geç

Bayburt Çanakkale Arası Kaç KM

Bayburt Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Çanakkale arası kaç km? Bayburt Çanakkale arası kaç saat? Bayburt Çanakkale yol tarifi? Bayburt Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Çanakkale Arası Kaç KM

Bayburt Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 km’dir. Bayburt Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1174 km’dir.

Bayburt Çanakkale Arası Kaç Saat

Bayburt Çanakkale arası kaç saat; Bayburt Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1174 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Bayburt Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1411 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.