İçeriğe geç

Bayburt Bitlis Arası Kaç KM

Bayburt Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Bayburt ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayburt Bitlis arası kaç km? Bayburt Bitlis arası kaç saat? Bayburt Bitlis yol tarifi? Bayburt Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayburt ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Bayburt Bitlis Arası Kaç KM

Bayburt Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 373 km’dir. Bayburt Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 263 km’dir.

Bayburt Bitlis Arası Kaç Saat

Bayburt Bitlis arası kaç saat; Bayburt Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 373 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bayburt Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 263 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

51 dakika

Bayburt Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bayburt Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 373 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bayburt Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bayburt Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.