İçeriğe geç

Bayat Yol Tarifi

Afyon Bayat yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayat’a nasıl gidilir? Bayat yol tarifi? Bayat yol haritası? Bayat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayat İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Bayat, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. Bayat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak  411 km2’dir. Bayat ilçesinin rakımı ise 698 m olarak hesaplanmıştır. Bayat ilinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda ise Emirdağ, batısında İscehisar, Güneyinde ise Bolvadin ilçeleri bulunmaktadır. Bayat ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.673 nüfusa sahiptir.

Bayat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bayat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bayat’a Nasıl Gidilir? Bayat Yol Tarifi

Bayat’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayat’a gelebilirsiniz. Bayat karayolu ile Afyon şehir merkezine 47,7km, İstanbul’a yaklaşık 427 km, Ankara’ya yaklaşık  216 km, İzmir’den ise yaklaşık 376 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Afyon’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Afyon demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Bayat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.