İçeriğe geç

Bayat Yol Tarifi

Çorum Bayat yol tarifi; yazımızda öncelikle Bayat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bayat’a nasıl gidilir? Bayat yol tarifi? Bayat yol haritası? Bayat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bayat İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Bayat, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Bayat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak     717 km2’dir. Bayat ilçesinin rakımı ise 698 m olarak hesaplanmıştır. Bayat ilinin Kuzeyinde Kastamonu, doğusunda ise İskilip, batısında Çankırı, Güneyinde ise Uğurludağ ilçeleri bulunmaktadır. Bayat ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Bayat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.093 nüfusa sahiptir.

Bayat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Bayat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Bayat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Bayat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Bayat’a Nasıl Gidilir? Bayat Yol Tarifi

Bayat’a kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Bayat’a gelebilirsiniz. Bayat karayolu ile Çorum şehir merkezine 66,3 km, İstanbul’a yaklaşık 573 km, Ankara’ya yaklaşık 186 km, İzmir’den ise yaklaşık 783 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.