Bayat Posta Kodu

Bayat Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Bayat Posta Kodu Sorgulama

Bayat ilçesinde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Bayat ilçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Afyon’un ilçesi olan Bayat, Afyon’un yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin altı yüz kırk sekizinci en büyük ilçesidir. Bayat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 411 km2’dir. Rakımı ise 698 m olarak hesaplanmıştır. Bayat ilinin Kuzeyinde Eskişehir, doğusunda ise Emirdağ, batısında İscehisar, Güneyinde ise Bolvadin ilçeleri bulunmaktadır. Bayat ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Bayat İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Bayat ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 7.573 nüfusa sahiptir.

Bayat Posta Kodu
Bayat Posta Kodu