İçeriğe geç

Battalgazi Yol Tarifi

Malatya Battalgazi yol tarifi; yazımızda öncelikle Battalgazi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Battalgazi’ye nasıl gidilir? Battalgazi yol tarifi? Battalgazi yol haritası? Battalgazi İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Battalgazi İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Battalgazi, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Battalgazi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 947 km2’dir. Battalgazi ilçesinin rakımı ise 782 m olarak hesaplanmıştır. Battalgazi ilçesinin Kuzeyinde Elazığ ve Yazıhan, doğusunda ise Kale, batısında Yeşilyurt, Güneyinde ise Adıyaman ve Pütürge ilçeleri bulunmaktadır. Battalgazi ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Battalgazi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Battalgazi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 304.787 nüfusa sahiptir.

Battalgazi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Battalgazi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Battalgazi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Battalgazi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Battalgazi’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Battalgazi’ye Nasıl Gidilir? Battalgazi Yol Tarifi

Battalgazi’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Battalgazi’ye gelebilirsiniz. Battalgazi karayolu ile Malatya şehir merkezine 17 km, İstanbul’a yaklaşık 1.109 km, Ankara’ya yaklaşık 664 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.193 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Battalgazi ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Battalgazi ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.