İçeriğe geç

Batman Merkez Yol Tarifi

Batman Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Batman Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Merkez’e nasıl gidilir? Batman Merkez yol tarifi? Batman Merkez yol haritası? Batman Merkez İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman Merkez İlçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Batman Merkez, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Batman Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 653 km2’dir. Batman Merkez ilçesinin rakımı ise 550 m olarak hesaplanmıştır. Batman Merkez İlçesinin, Kuzeyinde, Beşiri, Doğusunda, Hasankeyf Batısında, Diyarbakır Güneyinde, Gercüş ilçeleri bulunmaktadır. Batman Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Batman Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Batman Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 460.955 nüfusa sahiptir.

Batman Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Batman Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Batman Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Batman Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman Merkez’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Batman Merkez’e Nasıl Gidilir? Batman Merkez Yol Tarifi

Batman Merkez’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Batman Merkez’e gelebilirsiniz. Batman Merkez karayolu İstanbul’a yaklaşık 1542 km, Ankara’ya yaklaşık 987 km, İzmir’den ise yaklaşık 1513 km uzaklıktadır. Batman’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.