Batman Hasankeyf Arası Kaç KM

Batman Hasankeyf arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Hasankeyf şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Hasankeyf arası kaç km? Batman Hasankeyf arası kaç saat? Batman Hasankeyf yol tarifi? Batman Hasankeyf arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Hasankeyf İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ilinin yüzölçümü yaklaşık 4,680 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 37° 53′ 22.2684” Kuzey ve 41° 7′ 45.4224” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hasankeyf ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Hasankeyf ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 293 km2dir. Hasankeyf ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 42′ 46.1052” Kuzey ve 41° 24′ 54.7452” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman Hasankeyf Arası Kaç KM

Batman Hasankeyf arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 km’dir.

Batman Hasankeyf Arası Kaç KM

Batman Hasankeyf Arası Kaç Saat

Batman Hasankeyf arası kaç saat; Batman Hasankeyf arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Batman Hasankeyf arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

30 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Batman Hasankeyf Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Hasankeyf arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Hasankeyf Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Hasankeyf arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hasankeyf’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hasankeyf’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.